Designated Survivor er kansellert

Her snakker vi litt av et fall! Etter å ha vært en av de mest populære nykommerne i 2016 har Designated Survivor ikke maktet å levere gode nok seertall i sesong 2. ABC har derfor kansellert Kiefer Sutherland-serien. 

Designated Survivor har i Norge blitt vist på Netflix og er en av de seriene vi registrerer mest interesse rundt her på Serienytt. I USA har den mistet rundt 30% av lineær-seerne, noe som gjorde at ABC valgte å ofre serien til fordel for nye prosjekter.

Annonse

Mai er måneden hvor kanalene velger hvilke serier de skal satse på for høstsesongen. Da gjøres det også plass til nye serier og i dette tilfellet gikk det ut over Designated Survivor. I tillegg har kanalen kansellert Quantico og Alex, Inc..

Siste episode av serien sendes 15. mai i USA, den kommer på Netflix rundt et døgn senere.

Designated Survivor er en spenningsserie om Tom Kirkman (Kiefer Sutherland) som ender opp som USAs president etter at en eksplosjon tar livet av den forrige presidenten og det meste av hans stab.


Vi har samlet en stor oversikt over alle serier som avsluttes i 2018. Den oppdateres fortløpende. Du kan lese den her


 

Om forfatter

Vidar Daatland
Vidar Daatland
Serienytts grunnlegger er en erfaren medie- og informasjonsviter med bakgrunn fra Forsvaret og lang fartstid innen akademia og som konsulent i næringslivet. Han er vår bransjespesialist, en karriereveileder, utvikler og gravejournalist som bruker TV-serier som en plattform for å belyse viktige temaer som helse, samfunnssikkerhet, politikk og teknologi.
Annonse

Premierenyheter
Se hva som kommer

Intervjuer
Bak kulissene

Personvern

Serienytt.no benytter «cookies» (informasjonskapsler). En cookie er en liten tekstfil som blir lagret på din harddisk av nettstedet du besøker. Filen inneholder informasjon og blir blant annet brukt til å støtte deg som bruker og til statistikk. Det medfører ingen sikkerhetsrisiko for deg, og gjør at vi kan tilby deg en tjeneste som virker best mulig. Funksjonen kan slås av i de fleste nettlesere gjennom et menyvalg som «innstillinger», «sikkerhet» e.l.