Powers Boothe er død

Powers Boothe sovnet stille inn søndag morgen. Skuespilleren, foreviget i blant annet Deadwood, ble 68 år gammel. 

Dødsfallet skal være av naturlige årsaker, i følge en talsperson for familien.

Annonse

Boothe har vært en kjent og respektert skuespiller i flere tiår, han nådde nye høyder som den nådeløse Cy Tolliver i HBO-serien Deadwood. Westernsjangeren hadde han alt gjort seg bemerket i, blant annet i filmen Tombstone fra 1993.

Nylig var han med i Agents Of S.H.I.E.L.D., hvor han spilte Gideon Malick. En rolle han først hadde i 2012-filmen The Avengers. Han har spilt i en rekke TV-serier de siste årene, blant annet 24 og Nashville. 

Blant kjente filmer han spilte i er Sin City (2005), Nixon (1995), Frailty (2001) og U Turn (1997)

Powers Boothe
Powers Boothe på 80-tallet, her i Philip Marlowe, Private Eye

Alt i 1980 vant han Emmy for rollen som Jim Jones i Guyana Tragedy: The Story Of Jim Jones. På 80-tallet spilte han også Philip Marlowe i serien Philip Marlowe, Private Eye på HBO.

Om forfatter

Vidar Daatland
Vidar Daatland
Serienytts grunnlegger er en erfaren medie- og informasjonsviter med bakgrunn fra Forsvaret og lang fartstid innen akademia og som konsulent i næringslivet. Han er vår bransjespesialist, en karriereveileder, utvikler og gravejournalist som bruker TV-serier som en plattform for å belyse viktige temaer som helse, samfunnssikkerhet, politikk og teknologi.
Annonse

Premierenyheter
Se hva som kommer

Intervjuer
Bak kulissene

Personvern

Serienytt.no benytter «cookies» (informasjonskapsler). En cookie er en liten tekstfil som blir lagret på din harddisk av nettstedet du besøker. Filen inneholder informasjon og blir blant annet brukt til å støtte deg som bruker og til statistikk. Det medfører ingen sikkerhetsrisiko for deg, og gjør at vi kan tilby deg en tjeneste som virker best mulig. Funksjonen kan slås av i de fleste nettlesere gjennom et menyvalg som «innstillinger», «sikkerhet» e.l.