For første gang i tv-historien har en amerikansk serie klart å umiddelbart etablere et globalt publikum. Innen en uke etter debuten på Fox så har Touch skapt en formidabel internasjonal buzz.
I land etter land har premieren av Touch vært en av de høyest ratede individuelle tv-sendingene denne sesongen. Den har kommet inn som nummer 1 eller 2 i sin sendetid og har utkonkurrert primetime-gjennomsnittet hos mange kanaler med økninger på godt over 100 % i mange tilfeller.
I forrige uke ble Touch blant annet rangert som nummer 1 i sin sendeflate blant kabel- og satelittkanaler i Storbritannia. Der vises serien på Sky 1. På FOX Italia ble premieren rangert som kanalens nest-høyest ratede premiere gjennom tidene. På FOX Spain ble Touch rangert som nummer 2 i sin sendetid blant målgruppen 18-49 år i betal-tv universet. Blant FOX sine Latin-amerikanske kanaler så utkonkurrerte serien primetime gjennomsnittet med mer enn 100 % i blant annet Argentina, Colombia og Mexico.
Andre suksessfulle premierer inkluderer Prosieben i Tyskland, TV3 her i Norge og Channel 1 i Russland.
Les Tobias sitt førsteinntrykk av Touch
Her er en promo for episode 1.03 «Safety in Numbers»
