Sesong 11 av The X-Files er bekreftet

Det blir nok en sesong av The X-Files. Både Gillian Anderson og David Duchovny kommer tilbake for 10 nye episoder. 

Kult-klassikeren fra Chris Carter var tilbake i 2016 med en kort sesong bestående av 6 episoder. Det var et nostalgisk gjensyn som opplevde solide seertall

Annonse

Sesongen som helhet fikk blandet mottagelse, hvor spesielt episodene skrevet og regissert av Chris Carter fikk hard medfart. Øvrige episoder, med enkeltstående historier, fikk langt bedre mottagelse.

Produkjsonen var også krevende med tanke på logistikk og det ble kun 6 episoder fordi noe annet lot seg ikke gjøre for å passe kalenderen til seriens stjerner. Det ble dermed en temmelig komprimert affære som ble avsluttet med en cliffhanger, uten at det var sikkert det ble flere episoder.  

Nå ser det ut som vi vil få svar på hva som skjer videre. Chris Carter er tilbake i produsentrolle, men det er ikke kommet noen nyheter om hvem som vil regissere og skrive manus. 

Innspilling starter til sommeren. Sesongen vil bli sendt enten i slutten av 2017 eller tidlig i 2018.

Sesong 10 ble sendt som ferskvare på Viaplay, strømmetjenesten kan ikke bekrefte at de også vil sende sesong 11, men utelukker det ikke. 

Oppdatert: Viaplay bekrefter at de sender nye sesong.

Om forfatter

Vidar Daatland
Vidar Daatland
Vidar Daatland er grunnlegger og redaktør av Serienytt.no, som han startet i 2011. Med bakgrunn fra norsk mediebransje har han fulgt utviklingen i TV-serier og strømmemarkedet tett siden de første internasjonale plattformene gjorde sitt inntog i Norge.
Annonse

Premierenyheter
Se hva som kommer

Intervjuer
Bak kulissene

Personvern

Serienytt.no benytter «cookies» (informasjonskapsler). En cookie er en liten tekstfil som blir lagret på din harddisk av nettstedet du besøker. Filen inneholder informasjon og blir blant annet brukt til å støtte deg som bruker og til statistikk. Det medfører ingen sikkerhetsrisiko for deg, og gjør at vi kan tilby deg en tjeneste som virker best mulig. Funksjonen kan slås av i de fleste nettlesere gjennom et menyvalg som «innstillinger», «sikkerhet» e.l.