TV-kanalen History har valgt å avslutte Project Blue Book. Det er også bekreftet at Knightfall er avsluttet.
De to seriene må derfor ta til takke med to sesonger hver. Knightfall-bekreftelsen kom ikke som noen overraskelse, da det lenge har vært antatt at ridder-seriens skjebne hang i en tynn tråd – selv med tilskuddet av Star Wars-stjernen Mark Hamill.
UFO-dramaet Project Blue Book ble heller ingen seermagnet for kanalen, som ikke har klart å gjenskape suksessen Vikings opplevde. Sistnevnte er for øvrig en serie som også avsluttes, hvor Netflix nå overtar stafettpinnen med en ny Vikings-serie.
I Project Blue Book følger vi doktor Allen Hynek (Aiden Gillen) og hans kollega Michael Quinn (Michael Malarkey) som etterforsker UFO-mysterier i USA på 50-tallet.
Knightfall ble i Norge først vist på HBO Nordic, mens Project Blue Book er tilgjengelig på TV 2 Sumo.
History har ikke lagt dramasatsingen på hyllen og kommer blant annet med seriene Lincoln og Theodore Roosevelt de neste par årene.

Kommende serier
Hvilke TV-serier kommer på TV og strømming? Serienytt gir deg den komplette oversikt over hundrevis av serier som er på vei.