Trailer: American Born Chinese

Serien American Born Chinese står klar til å sjokkere i mai. Sang Chi og Legenden om de ti ringene var en nydelig film, både på historiefortelling, kostymer og det visuelle ellers. Denne nye serien er fra samme regissør, Destin Daniel Cretton, og dermed først i rekken over serier jeg skal se i slutten av mai, da den virker like nydelig visuelt gjennomført.

Den helt vanlige tenåringen Jin Wang får livet sitt snudd på hodet når han roter seg inn i en kamp mellom kinesiske mytologiske guder. En link mellom himmelen og jorden har åpnet seg, står menneskenes skjebne skrevet i stjernene?

Det er kanskje ikke lenge siden du så en god del av disse skuespillerne sammen sist, for Michelle Yeoh, Ke Huy Quan, Stephanie Hsu og James Hong spilte sammen i storfilmen som sjokkerte verden: Everything Everywhere All at Once. Det er store sko å fylle for American Born Chinese. Vi får se.

Se serien fra 24. mai på Disney+

Annonse

Nyheter om Disney+For Netflix
Se hva du kan glede deg til

Personvern

Serienytt.no benytter «cookies» (informasjonskapsler). En cookie er en liten tekstfil som blir lagret på din harddisk av nettstedet du besøker. Filen inneholder informasjon og blir blant annet brukt til å støtte deg som bruker og til statistikk. Det medfører ingen sikkerhetsrisiko for deg, og gjør at vi kan tilby deg en tjeneste som virker best mulig. Funksjonen kan slås av i de fleste nettlesere gjennom et menyvalg som «innstillinger», «sikkerhet» e.l.