Nye serier som Conversations With Friends og How I Met Your Father gjør det bra denne uken, i tillegg gjør Maskineriet seg bemerket med ny sesong.
Serielisten baserer seg på ukens registrerte popularitet i seriedatabasen, premierekalenderen, seriesøket og lesertall. Den er i stor grad påvirket av hva folk søker på både på Serienytt og ellers på nettet. Den baserer seg altså ikke på seertall.
Annonse
Det merkes at den svært gode serien This Is Us nå har økt tilgjengelighet, nye ukentlige episoder sendes både på Disney+ og Prime Video. Dette er seriens siste sesong.
En av gjengangerne er actionserien Seal Team, hvor seere fortsatt lurer på når femte sesong dukker opp på strømming. Tidligere viste Viaplay serien tett opp mot amerikansk sendeskjema, men dette er ikke lenger tilfellet.
Trolig har dette sammenheng med at serien i USA flyttet fra TV-kanalen CBS til strømmetjenesten Paramount+, men vi har ikke helt kommet til bunns i hvorfor sesongen enda ikke har dukket opp noe sted her i Norge.
Bosch: Legacy er et viktig trekkplaster for Prime Video. Foto: Amazon
Mest populært denne uken er den nye serien Bosch: Legacy, som fortsetter historien om etterforsker Harry Bosch. Hotel Portofino, Made in Oslo og Hamilton følger et stykke bak.
This Is Us forteller en hjertevarmende historie om fem familiemedlemmer, som fra hver sin vinkel både føler seg isolert og spesielle innad i samme familie.
Olle våkner opp på bilfergen mellom Sandefjord og Strømstad, uten å huske hvordan han endte opp der. Ved siden av seg er en sekk med kontanter, en pistol og en finlandshette.
Vi følger Bosch videre, og får vite mer om hans fortid og familie, med det problematiske og ofte farlige livet som etterforsker i Los Angeles som bakteppe.
Kampen til Doreen og Neville Lawrence, som ønsker rettferdighet for drapet på Stephen Lawrence. Serien er oppfølger til filmen The Murder of Stephen Lawrence fra 1999.