Netflix sikrer seg den tyske storsatsingen Perfume

-

Annonse

Netflix har inngått avtale med Constantin Film og ZDFneo om thrillerserien Perfume. Antatt premiere blir høsten 2018.

Perfume er basert på Patrick Suskind-boken ved samme navn. I fremtredende roller finner vi Wilke Mohring, Friederike Becht, August Diehl, Christian Friedel og Ken Duken. Generation War-regissør Philipp Kadelbach står for regi. Sesong 1 består av totalt 6 episoder.

Serien er satt til moderne tid og handler om en ung etterforsker som forsøker å komme til bunns i en rekke brutale mord. Sporene leder han til et eksperiment som involverer å manipulere mennesker ved hjelp av lukt.

Det er her gjort endel endringer i forhold til boken, som var satt til Frankrike på 1700-tallet. Historien har også tidligere blitt filmatisert Tom Tykwer-filmen Perfume: The Story of a Murderer fra 2006.

Netflix har sikret seg de globale rettighetene til serien, mens de i Tyskland vil sende den i andre vindu. Strømmetjenesten har nylig opplevd suksess med det tyske dramaet Dark.

Du kan se hvilke andre nye serier som kommer på Netflix i 2018 i vår store oversikt. Du finner også en oversikt over serier Netflix viser først ved å klikke her

Annonse

Serie- og sesonginformasjon
Se hva du kan glede deg til

Serier som kommerDe folk gleder seg mest til
Fra seriedatabasen

Action, Drama, Krim
Animasjon, Barn, Eventyr
Personvern

Serienytt.no benytter «cookies» (informasjonskapsler). En cookie er en liten tekstfil som blir lagret på din harddisk av nettstedet du besøker. Filen inneholder informasjon og blir blant annet brukt til å støtte deg som bruker og til statistikk. Det medfører ingen sikkerhetsrisiko for deg, og gjør at vi kan tilby deg en tjeneste som virker best mulig. Funksjonen kan slås av i de fleste nettlesere gjennom et menyvalg som «innstillinger», «sikkerhet» e.l.