Taken er fornyet for sesong 2

Taken er fornyet for sesong 2. Det nye actiondramaet til NBC får 16 nye episoder. 

Serien fungerer som en forløper til Liam Neeson-filmene med samme navn. Den har enda ikke dukket opp her hjemme, etter at den premierte i USA i februar. 

Annonse

Clive Standen, kjent fra Vikings, har hovedrollen. Serien er den siste i en rekke serier basert på kjente filmer. Lethal Weapon er fornyet hos Fox, mens Training Day ble kansellert av CBS. 

Første sesong av Taken bestod av 10 episoder, dette antallet økes i ny sesong. Det er noe overraskende at NBC velger å satse videre på serien, som har oppnådd middelmådige seertall, som har falt jevnt og trutt fra premieren på 7.5 millioner.

Kritikerne har heller ikke vært fra seg av begeistring for serieversjonen av det som er blitt en actionklassiker, den endte med 33% på Rotten Tomatoes, som holder oversikt over hvordan filmer og serier gjør det hos amerikanske kritikere. 

NBC har tidligere fornyet This Is Us, The Good Place, Shades Of Blue og Superstore

Om forfatter

Vidar Daatland
Vidar Daatland
Vidar Daatland er grunnlegger og redaktør av Serienytt.no, som han startet i 2011. Med bakgrunn fra norsk mediebransje har han fulgt utviklingen i TV-serier og strømmemarkedet tett siden de første internasjonale plattformene gjorde sitt inntog i Norge.
Annonse

Premierenyheter
Se hva som kommer

Intervjuer
Bak kulissene

Personvern

Serienytt.no benytter «cookies» (informasjonskapsler). En cookie er en liten tekstfil som blir lagret på din harddisk av nettstedet du besøker. Filen inneholder informasjon og blir blant annet brukt til å støtte deg som bruker og til statistikk. Det medfører ingen sikkerhetsrisiko for deg, og gjør at vi kan tilby deg en tjeneste som virker best mulig. Funksjonen kan slås av i de fleste nettlesere gjennom et menyvalg som «innstillinger», «sikkerhet» e.l.