David Morrissey får hovedrollen i sesong 2 av The Missing

Tidligere denne uka kunne Starz og BBC annonsere at produksjonen av sesong 2 av antologi-serien The Missing er underveis.

Hovedrollen vil bli spilt av David Morrissey (The Walking Dead). Keeley Hawes (Line of Duty) og Laura Fraser (best kjent for rollen som Lydia i Breaking Bad) blir også med i rollene. Tchéky Karyo vil også returnere som etterforsker Julien Baptiste fra sesong 1.

Annonse

De nye episodene vil følge Sam (Morrissey) og hans kone Gemma (Hawes), som mistet datteren, Alice, tilbake i 2003 men som ser ut til å ha kommet tilbake 11 år etter. I likhet med sesong 1 vil historien fortelles i to tidslinjer.

Alle episodene av sesong 2 vil bli regissert av Ben Chanan (The Last Kingdom). Alle episodene blir også skrevet av Harry og Jack Williams denne gangen. Dette etter at de to skrev alle episodene av sesong 1 av The Missing også.

Morrissey er også kjent for serier som State of Play, The Driver, Extant, Thorne og Five Days.

Sesong 1 av The Missing er tilgjengelig på TV 2 Sumo her hjemme. Du kan se trailer for sesong 1 nedenfor.

Om forfatter

Steffen Stø
Steffen Stø
Freelancer
Annonse

Premierenyheter
Se hva som kommer

Intervjuer
Bak kulissene

Personvern

Serienytt.no benytter «cookies» (informasjonskapsler). En cookie er en liten tekstfil som blir lagret på din harddisk av nettstedet du besøker. Filen inneholder informasjon og blir blant annet brukt til å støtte deg som bruker og til statistikk. Det medfører ingen sikkerhetsrisiko for deg, og gjør at vi kan tilby deg en tjeneste som virker best mulig. Funksjonen kan slås av i de fleste nettlesere gjennom et menyvalg som «innstillinger», «sikkerhet» e.l.