The Walking Dead får besøk av karakteren Paul «Jesus» Monroe i den kommende sjette sesongen, skriver TheWrap.
Britiske Tom Payne (Luck, New Worlds) skal spille karakteren i en gjesterolle over flere episoder, med muligheten for mer i sesong 7.

Karakteren stammer fra tegneseriene fra Robert Kirkman, som dramaserien er basert på. Monroe ble introdusert i blad 91 av tegneserien som en person som flytter til Alexandria Safe-Zone fra en annen gruppe. Karakteren kan beskrives som en sjelden logisk mann og en dyktig rådgiver med sterk moral og verdier, meget passende for den nye verdenen.
Monroe er en av flere karakterer på vei til serien i sesong 6. Corey Hawkins (Straight Outta Compton) vil spille karakteren Heath, mens Emmy-vinner Merritt Wever (Nurse Jackie) spiller karakteren Denise, som i likhet med Heath er basert på karakterer fra tegneseriene. Ethan Embry (Grace And Frankie) blir også med i rollen som Carter, en helt ny karakter for tv-serien.
Til sammen har The Walking Dead nå rekordhøye 18 faste skuespillere på serien utenom disse. Lennie James (Morgan), Tovah Feldshuh (Deanna Monroe), Alexandra Breckenridge (Jessie Anderson) og Austin Nichols (Spencer Monroe) har alle faste roller i sesong 6.
Sesong 6 av The Walking Dead har premiere 12. oktober på FOX her hjemme.
