Det har lenge vært snakk om at 24 ville komme tilbake etter fjorårets runde med 24: Live Another Day med en ny lignende runde episoder.
Tidligere har Fox selv nevnt at de så for seg at 24 ville gjøre en retur etter 24: Live Another Day, bare ikke årlig.
Det ble kjent denne uka via TVLine at Fox planlegger en ny runde uten Jack Bauer (Kiefer Sutherland) i hovedrollen, noe som har vært også løst hintet til tidligere av Fox.
Den nye runden vil fokusere på en ung terrorist-jeger i rundt 20-årene, sa Howard Gordon til nettsiden. Likevel er det nevnt at Jack kan returnere, men det er ikke avgjort enda.
Yvonne Strahovski sin karakter Kate Morgan fra 24: Live Another Day er også nevn som en karakter som kan returnere, men ettersom hun har forpliktelser til den kommende serien The Astronaut Wives Club kan hun trolig måtte nøye seg bare med noen par episoder hvis serien ikke kanselleres i år.
Med tanke på hvordan 24: Live Another Day avsluttet med Jack i russisk fangenskap ville det gitt mening for en mindre rolle med Jack. Uten vil være enda mer avhengig av castingen av hovedkarakteren.
Den nye runden av 24 vil bli produsert av Gordon med Manny Coto og Evan Katz, som alle var med i utviklingen og produksjonen av 24: Live Another Day.
