The Newsroom-favoritt til ny komiserie på Netflix

Etter å ha hanket inn TV og film-veteranen Martin Sheen til Grace And Frankie har Netflix også hanket inn The Newsroom-favoritten Sam Waterston til komiserien melder Deadline.

Serien har Jane Fonda og Lily Tomlin i hovedrollene. De to spiller fiender, som begge nærmer seg slutten av livet. Når deres ektemenn forelsker seg i hverandre og planlegger giftemål, blir de plutselig en fast del av hverandres liv.

Annonse

Friends-medskaper Marta Kauffman og According to Jim-skaper Howard J. Morris som står bak  Grace And Frankie. Netflix har bestilt 13 episoder og fortsetter med det å utvide sitt serietilbud i komedie-kategorien som også inkluderer kommende animerte komiserien BoJack Horseman.

Waterston som er diskutabelt noe av det morsomste med The Newsroom vil igjen være å se i rollen som Charlie Skinner i Aaron Sorkin-seriens siste og tredje sesong som etter planen har premiere i høst. Fonda som har spilt mot Waterston i HBO-serien i begge de to sesongene av serien så langt returnerer også på serien i høst.

Waterston er også kjent for hovedrollen i filmen The Killing Fields som ga han en Oscar-nominasjon i 1985, og Lov & Orden hvor han hadde en fast rolle i 368 episoder som Jack McCoy.

Om forfatter

Steffen Stø
Steffen Stø
Freelancer
Annonse

Premierenyheter
Se hva som kommer

Intervjuer
Bak kulissene

Personvern

Serienytt.no benytter «cookies» (informasjonskapsler). En cookie er en liten tekstfil som blir lagret på din harddisk av nettstedet du besøker. Filen inneholder informasjon og blir blant annet brukt til å støtte deg som bruker og til statistikk. Det medfører ingen sikkerhetsrisiko for deg, og gjør at vi kan tilby deg en tjeneste som virker best mulig. Funksjonen kan slås av i de fleste nettlesere gjennom et menyvalg som «innstillinger», «sikkerhet» e.l.