HBO Nordic presenterte i forrige uke programmet for neste år, hovedsakelig første kvartal (januar til mars).
Etter en trøblete start i slutten av 2012 har HBO Nordic virkelig begynte å komme seg på beina. Tjenesten blir stadig bedre og har et stort potensial.
Noe tjenesten spesielt ser ut til å gå for er innkjøp av andre serier og innhold som passer for HBO-publikumet. I høst ble eksempevis Masters of Sex, en serie som kommer fra HBOs USA-rival Showtime. Flere innkjøpte serier skreddersydd for HBO Nordic sitt publikum er stikkord for hva tjenesten kommer med i 2014.
Onsdag ble de nye seriene og annet nytt innhold på tjenesten hovedsakelig for Q1 (januar til mars) presentert, hvor vi var til stede.
Flere premierer på nye serier i januar 2014

Ikke uvanlig for HBO vil januar by på premierer på både nye serier og nye sesonger fra eldre serier som Girls. Av de nye seriene i år er både krim og dramakomedie blant det nye på HBO Nordic.
Første nyheten ut 13. januar er True Detective på 8 episoder med Matthew McConaughey og Woody Harrelson. Serien forteller en 17 års lang jakt på en seriemorder i Louisiana, hvor vi følger etterforskerne Rust (McConaughey) og Cole (Harrelson) fra starten til slutten på saken.
En uke etter har dramakomedien Looking premiere. Komidramaet som forteller historien til 3 homofile menn i San Francisco. Sesong 1 vil bestå av 8 episoder.
Felles for både Looking, Girls og True Detective er at seriene alle kommer fra relativt ferske produsenter som ikke hadde noe stort inntak i den amerikanske tv-bransjen før de kom til HBO.
Premierene for januar stopper ikke med HBO-serier. HBO Nordic har også premiere på sesong 2 av Banshee fra HBO sin søsterkanal Cinemax. Og vi får Michael Bay-produserte Black Sails fra kabel-tv kanalen Starz, som er skrevet som en forløper til Treasure Island, den 27. januar eksklusivt i Norge på tjenesten.
Skaperen av James Bond, Hollywood-komikk og italiensk krim

Med Masters of Sex pushet HBO Nordic på med innhold fra andre enn selve HBO. Tjenesten vil ta dette videre i 2014 med flere serier som ikke er bra HBO og som også ikke bare er amerikanske.
Les også: Flemming til HBO Nordic
I løpet av februar kommer trolig miniserien Flemming et døgn etter at britiske Sky Atlantic har sendt første episode av serien. Miniserien forteller historien om Ian Flemming, skaperen av James Bond. Handlingen er fokusert rundt da Flemming var i den britiske etterretningstjenesten under 2. verdenskrig til han bestemmer seg for å skrive sin første James Bond-roman Casino Royale (1953).
Les også: Doll & Em til HBO Nordic
I løpet av våren 2014 vil også Doll & Em ha premiere på HBO Nordic. Komiserien er beskrevet som en intimt og morsomt syn på vennskapet til to britiske kvinner satt til Los Angeles. Serien vil også ha en rekke små opptredener av kjente personer i seg, med navn som Susan Sarandon og Bradley Cooper.
En gang trolig iløpet av sommeren 2014 vil også HBO Nordic, i likhet med Flemming og Doll & Em, også ha premiere for en annen serie eksklusivt for tjenesten her i Norge. Miniserien Gomorrah, som er basert på boka fra Roberto Saviano, vil også komme til tjenesten.

Miniserien på 12 avsnitt forteller historien om Camorra, den fryktløse napolitanske kriminelle organisasjonen gjennom øynene til 30 år gamle Ciro, som er høyrehånden til organisasjonens gudfar, Pietro Savastano.
Enda mer stand-up og nye sesonger av HBO-serier framover
HBO Nordic vil også i likhet med originale amerikanske HBO satse på mer enn serier. TV-filmer og dokumentarer vil forsette å komme på tjenesten, men det er stand-up tjenesten ser ut til å gå størst på.
Noe som er naturlig når HBO stått for noe av det beste stand-up spesialene de siste årene. Framover vil tjenesten slippe ut en siste gruppe stand-up spesialer fra HBO. Tidligere i år slapp tjenesten en del stand-up spesialer blant annet fra navn som Jim Jefferies, Will Ferrell og Jim Norton.
HBO Nordic vil også utvilsomt komme med splitter ny stand-up i 2014 og annet innhold HBO i 2014. I 2014 vil også nye sesonger av Boardwalk Empire, Game of Thrones, dokumentarserien VICE og siste sesong av True Blood.
