Ny Kirkman-tegneserie på vei mot tv-skjermen

Robert Kirkman er en travel mann.

Han teller pengene sine fra suksessen The Walking Dead, han opptrer nå og da på The Talking Dead, han produserer en ikke-navngitt zombie spin-off og han utvikler tegneserien The Thief of Thieves for kanalen AMC.

Annonse

Nyheten denne gang er at Cinemax, mest kjent for adrenalinfylte serier som Banshee og Strike Back, har fått pilot-rettighetene til Kirkmans tegneserie Outcast.

Outcast handler om skumle saker som demonisk besettelse, eksorsisme og verdens undergang – og selve tegneserien vil få sin debut som tegneserie i 2014. Hvor lang tid det vil ta før en eventuell serie er på plass er vanskelig å si, men det blir definitivt mye Robert Kirkman-relatert TV de neste årene.

Noe som egentlig ikke er så rart når The Walking Dead kan vise til skyhøye seertall år etter år.

Om forfatter

Tobias Strøm-Blakstad
Tobias Strøm-Blakstadhttps://serienytt.no
Vår seriefrelste student fra Oslo er primært anmelder.
Annonse

Premierenyheter
Se hva som kommer

Intervjuer
Bak kulissene

Personvern

Serienytt.no benytter «cookies» (informasjonskapsler). En cookie er en liten tekstfil som blir lagret på din harddisk av nettstedet du besøker. Filen inneholder informasjon og blir blant annet brukt til å støtte deg som bruker og til statistikk. Det medfører ingen sikkerhetsrisiko for deg, og gjør at vi kan tilby deg en tjeneste som virker best mulig. Funksjonen kan slås av i de fleste nettlesere gjennom et menyvalg som «innstillinger», «sikkerhet» e.l.