Komikerlegenden Jerry Seinfeld svipper i år innom Louie CK’s miserable tilværelse i New York. Ihvertfall hvis vi skal tro Chris Rock.
Ifølge Hollywood.com ble Rock, under et promo-intervju for animasjonsfilmen Madagascar 3, avbrutt av en innkommende telefonsamtale. I den andre enden var Jerry Seinfeld, som skulle prate om sin dag på settet for nettopp Louie.
Nyheten har riktignok et snev av usikkerhet rundt seg ettersom det ikke har kommet en offisiell bekreftelse på castingen. Samtidig må man huske på at Jerry Seinfeld, Louie CK og Chris Rock alle er gode busser i virkeligheten, og at gjengen tidligere har deltatt sammen i HBO-serien Talking Funny.
Det store spørsmålet blir hvem Jerry skal spille. Høyst sansynlig blir det en sær utgave av seg selv; og mannen føyer seg dermed inn i rekken av kjente komikere som har gjort nettopp det. Både Chris Rock, Dane Cook, Joan Rivers og Matthew Broderick har tidligere velvillig stilt opp. Samtidig har Ricky Gervais flere ganger vært å se i rollen som den ufyselige Dr. Ben, så det eksisterer alltids en mulighet for at det er en fullstendig fiksjonell karakterer Jerry Seinfeld skal sette tennene i.
Som stor fan av serien Seinfeld, og ikke like stor fan av Jerry på egenhånd, skal det bli spennende å se mannens opptreden når tredje sesong går på luften 28 juni. Hvis Chris Rock prater sant, vel og merke. I mellomtiden kan man lade opp med promoen:
http://www.youtube.com/watch?v=esf9B-n5RlA
