Invasjonen er her. Velkommen til Falling Skies

I sommer kommer storserien Falling Skies, som har Steven Spielberg som produsent. Dette er hva vi vet om den nye serien. 

Handlingen satt til etter en invasjon fra rommet

Invasjonen er alt over, det er gått seks måneder og romvesener har tatt kontrollen. Falling Skies er en serie som handler om kampen for å overleve, i en verden hvor invasjonsstyrker fra en annen galakse har slått av lyset.

Annonse

Det er Steven Spielberg og Robert Rodat som står bak konseptet, som TNT i 2009 valgte å satse på. Sammen med kommende Terra Nova kan den gi science-fiction fans noe å glede seg over.

ER-kjenning i hovedrollen

Noah Wyle (ER) er seriens stjerne, en professor som kjemper for familien sin. Det blir sci-fi, skrekk og karakterdrama som forhåpentligvis vil fenge oss alle.

Spesielt Sci-fi sjangeren sliter for tiden, med flere serier som har måtte kaste inn håndkleet de siste årene. I tillegg minner serien mye om Jericho, en favoritt som ble kansellert når den endelig var blitt knallbra (som også ga en av tidenes beste protestaksjoner fra fans, som ble belønnet med en håndfull avsluttende episoder).

I beste fall kan dette bli en serie som treffer et bredt publikum, i verste fall faller den mellom flere stoler.

Spielberg involvert

Ut fra promo-videoer ser dette meget lovende. En god protagonist, litt «Jericho møter District 9» og solid historie kan gi en kjærkommen suksess. Det som lover best for serien er folkene bak.

Med Steven Spielberg som produsent og DreamWorks Television som produksjonsselskap blir det kanskje noe av det beste visuelle en TV-serie kan by på, eller det kan bli noe vi alt har sett før. Spielberg med romvesen-ide skriker ikke akkurat noe nytt, mannen har verdensrekord i alien-fetisj, men går aldri lei av å gi oss små grønne menn.

Første sesong er på 10 episoder, i tillegg har Dark Horse Comics gi ut en 104-siders tegneserie som tar for seg ukene etter invasjonen og frem til første gang vi møter våre helter. Serien vil gå i hele 75 land og er ventet å bli en stor hit. Vi går aldri lei sci-fi, så denne skal definitivt sjekkes ut.

Her hjemme vil serien premiere på Canal + 24. august. Vi satser på å servere dere vårt førsteinntrykk i god tid før den norske premieren.

Om forfatter

Redaksjonen
Redaksjonenhttps://serienytt.no
Serienytt-redaksjonen har servert informasjon om strømming, TV-serier og bransjenyheter siden 2011.
Annonse

Premierenyheter
Se hva som kommer

Intervjuer
Bak kulissene

Personvern

Serienytt.no benytter «cookies» (informasjonskapsler). En cookie er en liten tekstfil som blir lagret på din harddisk av nettstedet du besøker. Filen inneholder informasjon og blir blant annet brukt til å støtte deg som bruker og til statistikk. Det medfører ingen sikkerhetsrisiko for deg, og gjør at vi kan tilby deg en tjeneste som virker best mulig. Funksjonen kan slås av i de fleste nettlesere gjennom et menyvalg som «innstillinger», «sikkerhet» e.l.