I april slipper Disney+ flere storsatsinger, inkludert sesong 2 av Andor (23. april) og premièren på det psykologiske dramaet The Stolen Girl (16. april).
Dette er nytt på Disney+
Andor – Ny sesong

Andor sesong 2 fortsetter historien om Cassian Andor i de siste årene før hendelsene i Rogue One: A Star Wars Story. I denne avsluttende sesongen følger vi Andors vei videre inn i opprøret mot Imperiet, mens alliansen formes og kampen intensiveres. Sesongen består av 12 episoder og lover en mørk, intens og emosjonell avslutning på denne kritikerroste thrilleren.
Premiere 23. april
Dying for Sex – Ny serie

Dying for Sex er en ny, begrenset dramaserie som kommer på Disney+. Serien er basert på en sann historie og handler om en kvinne som får en uhelbredelig kreftdiagnose og bestemmer seg for å forlate ekteskapet sitt for å utforske seksualitet, selvstendighet og meningen med livet. I hovedrollene finner vi Michelle Williams og Jenny Slate, og serien balanserer rå humor, sårbarhet og eksistensielle spørsmål i møte med livets slutt.
Premiere 4. april
Doctor Who – ny sesong

I Doctor Who sesong 2 møter vi Doktoren og Belinda Chandra (spilt av Varada Sethu) som begynner en episk reise for å få henne tilbake til Jorden. En mystisk kraft hindrer deres retur, og TARDIS-teamet må konfrontere store farer, mektige fiender og større trusler enn noen gang tidligere.
Premiere 12. aApril – Sesongen består av åtte episoder, med nye episoder på lørdager.
The Stolen Girl – Ny serie

The Stolen Girl er et psykologisk drama i fem deler, basert på romanen «Playdate» av Alex Dahl. Den følger en tilsynelatende lykkelig familie som kastes inn i en livsomveltende situasjon når datteren deres forsvinner. Medvirkende er blant annet Denise Gough, Holliday Grainger og Ambika Mod. Serien utforsker hemmeligheter, tillit og konsekvensene av valg under press.
Premiere 16. april
Light and Magic – ny sesong av dokumentarserien

Light & Magic sesong 2 fortsetter å utforske historien til Industrial Light & Magic (ILM), filmselskapet grunnlagt av George Lucas i 1975. Sesong 2 tar for seg ILMs arbeid etter Jurassic Park, og belyser deres bidrag til filmindustrien på slutten av 1990-tallet og videre. Regien er overtatt av Joe Johnston, kjent for sitt arbeid med The Rocketeer og Captain America: The First Avenger.
Premiere 18. april – Sesongen består av seks episoder, med de tre første tilgjengelige fra premieredatoen og de resterende episodene slippes ukentlig.
Nye episoder:



- Daredevil: Born Again sesong 1 (onsdager)
- The Kardashians sesong 6 (onsdager)
- American Dad sesong 20 (onsdager)
