Lori Loghlin har fått sparken av Hallmark

Antatt juks har fått store konsekvenser for Full House-kjenning Lori Loghlin, som har fått sparken av Hallmark.

Anklaget for bestikkelser

Skuespiller Lori Loghlins karrière har fått en brå slutt etter at hun ble tiltalt for å ha anvendt bestikkelser for å sine to døtre inn på elite-skole. Saken er som tatt ut av en episode av Ray Donovoan.

Annonse

Loghlin meldte seg til politiet 13. mars i forbindelse med en større sak hvor en rekke personer er mistenkt for å bestikke inntaksansvarlige og konsulenter for kjente universitet som Georgetown og Yale. Bestikkelsene kan ha vært så høye som 6 millioner dollar for å få sine barn inn på skolene. Desperate Housewife-skuespiller Felicity Huffman er også tiltalt i saken, sammen med en rekke andre rike foreldre.

Ifølge tiltalen hevdes det at Loghlin og ektemannen Mossimo Giannulli betalte en halv million dollar for å få de to døtrene inn på University of Southern California (USC), et av de ledende private forskninguniversiteter i Los Angeles. Loghlin er løslatt mot en million-kausjon.

Hallmark bryter alle bånd med skuespilleren

Saken har fått store konsekvenser for skuespilleren, som var involvert i flere prosjekter for TV-kanalen Hallmark. De har bestemt seg for å avslutte alt samarbeid med skuespilleren og har også valgt å ikke vise en planlagt episode av TV-serien When Calls the Heart, hvor Loghlin har en fremtredende rolle.

Hallmark uttaler at det ikke er noen planer om å kansellere serien. Det utforskes kreative løsninger for å skrive henne ut av serien.

I tillegg er det ingen planer for Netflix å ha henne med i en gjesterolle av den siste Fuller House-sesongen, som er planlagt sendt på strømmetjenesten til høsten.

Saken rammer også datteren Olivia Jade, som er en kjent vlogger. Flere av hennes sponsorer har trukket seg i kjølevannet av skandalen.

Lori Loghlin er mest kjent for sin rolle i Full House hvor hun spilte Rebecca Donaldson-Katsopolis fra 1988 til 1995. Hun har gjentatt rollen i en gjesterolle i Netflix-serien Fuller House.

Om forfatter

Vidar Daatland
Vidar Daatland
Vidar Daatland er grunnlegger og redaktør av Serienytt.no, som han startet i 2011. Med bakgrunn fra norsk mediebransje har han fulgt utviklingen i TV-serier og strømmemarkedet tett siden de første internasjonale plattformene gjorde sitt inntog i Norge.
Annonse

Premierenyheter
Se hva som kommer

Intervjuer
Bak kulissene

Personvern

Serienytt.no benytter «cookies» (informasjonskapsler). En cookie er en liten tekstfil som blir lagret på din harddisk av nettstedet du besøker. Filen inneholder informasjon og blir blant annet brukt til å støtte deg som bruker og til statistikk. Det medfører ingen sikkerhetsrisiko for deg, og gjør at vi kan tilby deg en tjeneste som virker best mulig. Funksjonen kan slås av i de fleste nettlesere gjennom et menyvalg som «innstillinger», «sikkerhet» e.l.