Fargo vant stort under årets Critics’ Choice Television Awards

1
1

TV-sesongen for prisutdelinger starter i nattt med den fjerde årlige Television Critics Awards som er TV-prisen hvor amerikanske og kanadiske TV-kritikere og journalister stemmer fram vinnerne.

De store vinnerne var Fargo og Orange is The New Black som tok med seg 3 priser hver. Fargo vant for beste kvinnelige birolle i en miniserie med Allison Tolman, beste miniserie og beste mannlige hovedrolle i en miniserie med Billy Bob Thornton som hedret Coen-brødrene på scenen.

Andre vinnerne var også dramaserien Breaking Bad med beste dramaserie og beste mannlige birolle i en dramaserie. Også Matthew McConaughey for True Detective og Tatiana Maslany for Orphan Black vant hver sin pris.

Alle vinnerne kan sees nedenfor.

BEST DRAMA SERIES
Breaking Bad (AMC) (WINNER)
The Americans (FX)
Game of Thrones (HBO)
The Good Wife (CBS)
Masters of Sex (Showtime)
True Detective (HBO)

BEST ACTOR IN A DRAMA SERIES
Matthew McConaughey, True Detective (HBO) (WINNER)
Bryan Cranston, Breaking Bad (AMC)
Hugh Dancy, Hannibal (NBC)
Freddie Highmore, Bates Motel (A&E)
Matthew Rhys, The Americans (FX)
Michael Sheen, Masters of Sex (Showtime)

BEST ACTRESS IN A DRAMA SERIES
Tatiana Maslany, Orphan Black (BBC America) (WINNER)
Lizzy Caplan, Masters of Sex (Showtime)
Vera Farmiga, Bates Motel (A&E)
Julianna Margulies, The Good Wife (CBS)
Keri Russell, The Americans (FX)
Robin Wright, House of Cards (Netflix)

BEST COMEDY SERIES
Orange Is the New Black (Netflix) (WINNER)
The Big Bang Theory (CBS)
Broad City (Comedy Central)
Louie (FX)
Silicon Valley (HBO)
Veep (HBO)

BEST ACTRESS IN A COMEDY SERIES
Julia Louis-Dreyfus, Veep (HBO) (WINNER)
Ilana Glazer, Broad City (Comedy Central)
Wendi McLendon-Covey, The Goldbergs (ABC)
Amy Schumer, Inside Amy Schumer (Comedy Central)
Amy Poehler, Parks and Recreation (NBC)
Emmy Rossum, Shameless (Showtime)

BEST ACTOR IN A COMEDY SERIES
Jim Parsons, The Big Bang Theory (CBS) (WINNER)
Louis CK, Louie (FX)
Chris Messina, The Mindy Project (FOX)
Thomas Middleditch, Silicon Valley (HBO)
Adam Scott, Parks and Recreation (NBC)
Robin Williams, The Crazy Ones (CBS)

BEST MOVIE
The Normal Heart (HBO) (WINNER)
An Adventure in Space and Time (BBC America)
Burton and Taylor (BBC America)
Killing Kennedy (National Geographic Channel)
Sherlock: His Last Vow (PBS)
The Trip to Bountiful (Lifetime)

BEST MINI-SERIES
Fargo (FX) (WINNER)
American Horror Story: Coven (FX)
Bonnie & Clyde (A&E/History/Lifetime)
Dancing on the Edge (Starz)
The Hollow Crown (PBS)
Luther (BBC America)

BEST ACTRESS IN A MOVIE OR MINI-SERIES
Jessica Lange, American Horror Story: Coven (FX) (WINNER)
Helena Bonham Carter, Burton and Taylor (BBC America)
Minnie Driver, Return to Zero (Lifetime)
Whoopi Goldberg, A Day Late and a Dollar Short (Lifetime)
Holliday Grainger, Bonnie & Clyde (A&E/History/Lifetime)
Cicely Tyson, The Trip to Bountiful (Lifetime)

BEST ACTOR IN A MOVIE OR MINI-SERIES
Billy Bob Thornton, Fargo (FX) (WINNER)
David Bradley, An Adventure in Space and Time (BBC America)
Benedict Cumberbatch, Sherlock: His Last Vow (PBS)
Chiwetel Ejiofor, Dancing on the Edge (Starz)
Martin Freeman, Fargo (FX)
Mark Ruffalo, The Normal Heart (HBO)

BEST ANIMATED SERIES
Archer (FX) (WINNER)
Bob’s Burgers (FOX)
The Simpsons (FOX)
Family Guy (FOX)
Phineas and Ferb (Disney XD)
Adventure Time (Cartoon Network)

BEST REALITY SERIES – COMPETITION
Shark Tank (ABC) (WINNER)
The Amazing Race (CBS)
Project Runway (Lifetime)
Survivor (CBS)
Top Chef (Bravo)
The Voice (NBC)

BEST REALITY SERIES
Cosmos: A Spacetime Odyssey (FOX/National Geographic Channel) (WINNER)
Deadliest Catch (Discovery)
Duck Dynasty (A&E)
Mythbusters (Discovery)
Top Gear (BBC America)
Undercover Boss (CBS)

BEST SUPPORTING ACTRESS IN A COMEDY SERIES
Allison Janney, Mom (CBS) (TIE)
Kate Mulgrew, Orange Is the New Black (TIE)
Mayim Bialik, The Big Bang Theory (CBS)
Laverne Cox, Orange Is the New Black (Netflix)
Kaley Cuoco, The Big Bang Theory (CBS)
Merritt Wever, Nurse Jackie (Showtime)

BEST SUPPORTING ACTOR IN A COMEDY SERIES
Andre Braugher, Brooklyn Nine-Nine (FOX) (WINNER)
Keith David, Enlisted (FOX)
Tony Hale, Veep (HBO)
Albert Tsai, Trophy Wife (ABC)
Christopher Evan Welch, Silicon Valley (HBO)
Jeremy Allen White, Shameless (Showtime)

BEST SUPPORTING ACTRESS IN A MOVIE OR MINI-SERIES
Allison Tolman, Fargo (FX) (WINNER)
Amanda Abbington, Sherlock: His Last Vow (PBS)
Kathy Bates, American Horror Story: Coven (FX)
Ellen Burstyn, Flowers in the Attic (Lifetime)
Jessica Raine, An Adventure in Space and Time (BBC America)
Julia Roberts, The Normal Heart (HBO)

BEST SUPPORTING ACTOR IN A MOVIE OR MINI-SERIES
Matt Bomer, The Normal Heart (HBO) (WINNER)
Warren Brown, Luther (BBC America)
Martin Freeman, Sherlock: His Last Vow (PBS)
Colin Hanks, Fargo (FX)
Joe Mantello, The Normal Heart (HBO)
Blair Underwood, The Trip to Bountiful (Lifetime)

BEST GUEST PERFORMER IN A DRAMA SERIES
Allison JanneyMasters of Sex (Showtime) (WINNER)
Beau Bridges, Masters of Sex (Showtime)
Walton Goggins, Sons of Anarchy (FX)
Joe Morton, Scandal (ABC)
Carrie Preston, The Good Wife (CBS)
Diana Rigg, Game of Thrones (HBO)

BEST GUEST PERFORMER IN A COMEDY SERIES
Uzo Aduba, Orange Is the New Black (Netflix)
Sarah Baker, Louie (FX)
James Earl Jones, The Big Bang Theory (CBS)
Mimi Kennedy, Mom (CBS)
Andrew Rannells, Girls (HBO)
Lauren Weedman, Looking (HBO)

BEST SUPPORTING ACTOR IN A DRAMA SERIES
Aaron Paul, Breaking Bad (AMC) (WINNER)
Josh Charles, The Good Wife (CBS)
Walton Goggins, Justified (FX)
Peter Sarsgaard, The Killing (AMC)
Jon Voight, Ray Donovan (Showtime)
Jeffrey Wright, Boardwalk Empire (HBO)

BEST SUPPORTING ACTRESS IN A DRAMA SERIES
Bellamy Young, Scandal (ABC) (WINNER)
Christine Baranski, The Good Wife (CBS)
Anna Gunn, Breaking Bad (AMC)
Annet Mahendru, The Americans (FX)
Melissa McBride, The Walking Dead (AMC)
Maggie Siff, Sons of Anarchy (FX)

BEST REALITY HOST
Neil deGrasse Tyson, Cosmos: A Spacetime Odyssey (FOX/National Geographic Channel) (WINNER)
Tom Bergeron, Dancing With the Stars (ABC)
Carson Daly, The Voice (NBC)
Cat Deeley, So You Think You Can Dance (FOX)
Gordon Ramsay, MasterChef (FOX)
RuPaul, RuPaul’s Drag Race (Logo)

BEST TALK SHOW
The Tonight Show Starring Jimmy Fallon (NBC) (WINNER)
Jimmy Kimmel Live! (ABC)
The Ellen DeGeneres Show (Time Telepictures)
The Daily Show with Jon Stewart (Comedy Central)
The Colbert Report (Comedy Central)
Conan (TBS)

Følg Steffen

Steffen Stø

Serieguruen vår har bred kunnskap om TV-serier fra de siste par tiår. Er Serienytts fagredaktør.
Følg Steffen
  • Geir Inge Keiserås

    Var ikke en gang klar over at Orange is the new black ble regnet som komedie. Ser ut som den dramatiske siden overskygget den komediske helt for min del. Likevel en fantastisk serie som fortjener ros.
    Synes Fargo har gjort seg fortjent til de 3 prisene de vant. Ble heller ikke overrasket over at Breaking Bad og True Detective snappet opp noen utmerkelser heller.