HBO sier stopp til tre serier

Enkelte av HBO-barna ser ikke ut til å ha vært snille nok i år, til julepresang ventet øksen.

Det er Hung, Bored to Death og How To Make It In America som nå kanselleres. De to førstnevnte fikk tre sesonger, sistnevnte to. De sendes i følge EW.com til de evige jaktmarker for å gi plass til nye serier.

Annonse

En positiv nyhet oppe i det hele er at Golden Globe-nominerte Enlightened er fornyet. I tillegg er serier som Veep, Girls, Lifes’s Too Short og Angry Boys snart klare med premierer.

Det er vel bare til å finne frem gravøl og drukne seg i sine sorger.

Om forfatter

Vidar Daatland
Vidar Daatland
Vidar Daatland er grunnlegger og redaktør av Serienytt.no, som han startet i 2011. Med bakgrunn fra norsk mediebransje har han fulgt utviklingen i TV-serier og strømmemarkedet tett siden de første internasjonale plattformene gjorde sitt inntog i Norge.
Annonse

Premierenyheter
Se hva som kommer

Intervjuer
Bak kulissene

Personvern

Serienytt.no benytter «cookies» (informasjonskapsler). En cookie er en liten tekstfil som blir lagret på din harddisk av nettstedet du besøker. Filen inneholder informasjon og blir blant annet brukt til å støtte deg som bruker og til statistikk. Det medfører ingen sikkerhetsrisiko for deg, og gjør at vi kan tilby deg en tjeneste som virker best mulig. Funksjonen kan slås av i de fleste nettlesere gjennom et menyvalg som «innstillinger», «sikkerhet» e.l.